Etüt Programları

Etüt Programları

Etüt Programları

M.E.B Özel ÜSTÜN ÖĞRENCİ ETÜT MERKEZİ “EKA EĞİTİM”,Ataşehirin en sakin ve gözde bölgelerinden Ataşehir Mahallesinde yer almaktadır. Etüt Merkezimiz ayrıca
Milli Eğitim Bakanlığı izni ile kurulmuştur. Merkezimiz müstakil olup öğrencilerin sağlıklı ve güven içinde gelişmelerini sağlayacak biçimde düzenlenmiştir. Sınıflarımız aydınlık ve modern olarak dizayn edilmiştir.

Etüt merkezimizin yer aldığı bina, depreme uygun standartlarda inşa edilmiştir. Etüt merkezimizde İstanbul İtfaiye Müdürlüğü denetiminde yangına karşı olması gereken tüm altyapı ve düzenek oluşturulmuştur. 

sizler de bizi tercih ederek başarılı geleceğe adım atın!

 

Etüt merkezinin öncelikli amacı öğrencinin okulda verilen ödevlerini  verimli bir şekilde tamamlamasıdır. Burada verimliden kasıt ödevin yapmış olmak için yapılmış olmaması, amacına uygun olarak okulda öğrenilen konuların sıcağı sıcağına pekiştirilip eksik kalan yanlarının anında tespit edilmesi ve giderilmesidir.

Biz  EKA EGITIM Olarak verilen ödevlerin yeterlilik durumuna göre farklı okullardaki başarı düzeylerini göz önüne alarak  ek kaynaklarla, öğrencinin kendi okul seviyesine göre değil , tüm okullar genelinde üst başarı seviyelerine gelmelerini  hedefliyor ve bu doğrultuda çalışmalar yapıyoruz.

Yazılı öncesi birebir yaptığımız çalışmalarla okul başarısında gözle görünür artiş sağlıyoruz.

Bunun dışında kalan zamanlarımızda öğrencimizin  sosyal ve akademik başarı düzeyini arttırmaya yönelik çeşitli  etkinlikler , oyunlar vs. ile onların hem eğlenmesini hem de  fark etmeden öğremesini sağlıyoruz.

Etüt merkezimizi öğrenicilerimiz rahat ve konforlu hissedeceği şekilde tasarladık.

EKA etüt merkezinizde öğrenci;

§   Ödevlerini en verimli şekilde  yapar

§   Sosyal ortam içinde olur

§   Yazılı çalışmalarını yapar

§   Eğlenirken öğrenir

§   Kendini ifade eder ve sosyal sorunlarını paylaşır

§   O’nu eleştirmek için değil,  O’na  yardımcı olmak için profesyonel kişiler tarafından takip edildiğini bilir

§   Evde ailesiyle geçirebileceği kaliteli zaman fırsatı bulur

 

Eka eğitim etüt merkezi haftaiçi hergün 14:30 ile 16:30 arası toplam 20 saat ders alma imkanı sağlamaktadır.

Etüt merkezimizde 10-12 kişilik sınıflarda okul ödevlerinin yapımı, eksik bilgilerin tamamlanması, konu anlatımı ,test çözümü ve okul sınavlarına hazırlık çalışmaları bir program dahilinde yürütülmektedir. Öğrencilerimiz anlamadığını anında sorma imkanına sahip olup, kurumdan ek etüt talep edebilmektedir. 

Okulda tam olarak kavranılamamış konular etüt merkezimizde öğretmenlerimiz tarafından tekrarlanıp, çalışma kağıtları ile pekiştirilmektedir. Bu sayede öğrencilerimizin tüm derslerini eksiksiz öğrenmeleri hedeflenmektedir. Ayrıca öğrencilerimizin okul sınavları takip edilmekte kendi okul konularına paralel olarak sınava yönelik çalışmalar son güne bırakılmadan sınav haftasına yayılarak yapılmaktadır.